VYSÍLÁME V DVB-T A  NA SATELITU ASTRA 3B   Více zde.

 
 

facebook youtube rss

 
15.01.2018 - 31.01.2018   LIPNÍK NAD BEČVOU  |  HOUBY, KAM SE PODÍVÁŠ!  |  VÝSTAVA ZACHYCUJE VÝTVARNÉ ZOBRAZENÍ HUB V MINULOSTI A SOUČASN..
04.02.2018 - 31.12.2018   VYSOKÉ MÝTO   |  HISTORIE KAROSÁŘSKÉ FIRMY UHLÍK PRAHA  |  VÝSTAVA V MUZEU
28.01.2018 - 29.04.2018   VYSOKÉ MÝTO  |  ŽIVOT V SECESI  |  UŽITÉ UMĚNÍ, MÓDA, UKÁZKA SECESNÍ ARCHITEKTURY VE VYSOKÉM MÝTĚ.
18.01.2018 - 08.04.2018   VYŠKOV  |  NOSITELÉ TRADIC  |  VÝSTAVA O NOSITELÍCH TRADIČNÍCH LIDOVÝCH ŘEMESEL
05.12.2017 - 20.02.2018   VYŠKOV  |  EGYPT DAR NILU  |  VÝSTAVA ZE SBÍRKY CESTOVATELE JÁNA HERTLÍKA
09.11.2017 - 04.02.2018   LITOMĚŘICE  |  TAJEMSTVÍ BAROKNÍ KNIHY – VÝSTAVA  |  VERNISÁŽ PROBĚHNE 9. 11. V 17 H. VÍCE NA WWW.MUZEUMLITOMERICE.CZ.
 

REGIONÁLNÍ TELEVIZERegion
 
 
 

Vsetín Foto:Stoupa Cup 2017 aneb Benefice Vojta

Vsetín Foto:Stoupa Cup 2017 aneb Benefice Vojta

29.07.2017

Autor:

 

Sobotní den 29.7.2017 byl velkým lákadlem pro všechny fanoušky hokejbalu a nejen pro ně. Na hokejbalovém hřišti u Střední průmyslové školy proběhl oblíbený Stoupa Cup. Turnaj se hraje již od roku 2006 jako vzpomínka na tragicky zesnulého kamaráda a spoluhráče Ondru „Stoupu“ Vaculíka. První ročníky byly brány jen jako přátelská utkání, kdy se sešli kamarádi a zahráli si hokejbal a přitom zavzpomínali na Ondru. Každým rokem se turnaj stával oblíbenějším a nyní je z něj společenská událost, na kterou se všichni těší celý rok. Postupem času se začala zvyšovat úroveň turnaje, kdy už o něj neměli zájem jen vsetínští hráči, ale i hráči z celé České republiky. Nebylo tedy překvapením, když se na hřišti začali objevovat hokejbaloví či hokejoví reprezentanti a hokejisti z extraligy. Patří mezi ně například Erik Hrňa, Ondřej Němec, Martin Adamský, Marek Dubec, Petr Vampola, Michal Trčka, Michal Dědič a v neposlední řadě Libor Topolánek.

Tato akce je již druhým rokem spojená s beneficí. Letošní ročník byl nazván „Benefice Vojta“ a hlavním cílem pořadatelů bylo sehnat peníze pro malého vsetínského bojovníka Vojtu Změlíka. Vojta je tříletý chlapec, který od narození trpí metabolickou vadou v buněčného jádra. Což má za následek laicky řečeno opožděný vývoj jak po mentální tak i po pohybové stránce. „Naším cílem je vybrat co nejvíc peněz na asistenčního psa, který by malému Vojtíkovi měl pomoct v jeho rozvoji psychickém, pohybovém a rozumovém. Bude jeho kamarádem a učitelem, bude ho hlídat a pomáhat mu v různých situacích“ podotkl hlavní pořadatel akce Zdeněk Čablík, kterému nikdo neřekne jinak než „Čabla“. Cílem pořadatelů bylo vybrat alespoň stejnou částku jako loni, která se vyšplhala na 280 tisíc korun. Obrovskou radost jim proto udělal letošní výtěžek, který předčil jejich očekávání i optimistické přání a benefice vynesla pro Vojtu neuvěřitelných 370 tisíc korun. Poměrnou část výtěžku obstarala dražba hokejových relikvií. Do dražby přispěli známé jména jako Roman Čechmánek, Jiří Dopita, Ondřej Němec či Jiří Hudler.

Letošní ročník byl však jiný než předešlý. První změna byla pozitivní, záštitu nad touto akcí převzal Nadační fond Jonášek z Valašského Meziříčí. Ta druhá již tolik příjemná nebyla. Na podzim loňského roku, zasáhla hokejbalový svět tragédie - jeden z nejlepších a v počtu nasbíraných trofejí nejúspěšnějších hokejbalistů Libor Topolánek tragicky zahynul. Libor byl kamarád a pomáhal turnaj propagovat za hranicemi Vsetína. Letošní ročník se tedy nesl v duchu vzpomínky na jeho počest. Bývalí reprezentační i kluboví spoluhráči a kamarádi neváhali a založili tým s číslem, který Libor nosil na dresu. Jeli pak přes celou republiku, aby uctili jeho památku tím nejlépe možným způsobem a turnaj pro něj vyhráli. Což se jim nakonec i podařilo, když ve finále porazili loňského obhájce titulu tým Bushman.

V turnaji se utkalo osm týmů, kde nakonec ve finále zvítězil TOP tým 17 s výsledkem 4:1, na druhém místě skončil poražený finalista tým Bushman a souboj o třetí místo nakonec po samostatných nájezdech vyhrál tým HBC Polsko. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen střelec Vladimír Luka (TOP tým 17), nejlepší brankářem se stal Petr Musil (tým Bushman) a nejužitečnější hráč svého týmu byl zvolen Jiří Urban (Thunder tým).

Za zmínku stojí rovněž již tradičně vysoká návštěvnost a perfektní kulisa turnaje, která každým rokem roste. Doufejme tedy, že turnaj bude pokračovat v nastoleném trendu a příslib organizátorů, že udělají vše proto, aby byl turnaj rok od roku lepší.

 

Fotogalerie

 
 

 
 

DOPORUČUJEME

Rozhovor Britských listů 146. Proč by Češi měli podporovat cizáky z Ruska?

Rozhovor Britských listů 146. Proč by Češi měli podporovat cizáky z Ruska?

19.01.2018 - Jak vnímají Českou republiku i Rusko ruští studenti studující v Praze? O tom mluví Jan Čulík s Annou Skladčikovou, studentkou mezinárodních vztahů na VŠE.
 

Martin Komárek k prezidentské volbě: Oba dva čilí důchodci jsou na startovní čáře a je to 50 na 50
PRAHA

Martin Komárek k prezidentské volbě: Oba dva čilí důchodci jsou na startovní čáře a je to 50 na 50

18.01.2018 - Jaké jsou šance Miloše Zemana obhájit svůj prezidentský post? A má šanci Andrej Babiš sestavit většinovou vládu navzdory riziku jeho vydání policii? Jaká je pravděpodobnost, že dojde na ...
 

Josef Skála (KSČM): Andrej Babiš má šanci sestavit vládu
PRAHA

Josef Skála (KSČM): Andrej Babiš má šanci sestavit vládu

17.01.2018 - Proč KSČM nepodpořila menšinovou vládu Andreje Babiše? Podpoří KSČM vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka policii? Má Andrej Babiš šanci sestavit většinovou vládu? Proč nechce ...
 
PRAHA
Martin Komárek k prezidentské volbě: Oba dva čilí důchodci jsou na startovní čáře a je to 50 na 50
 

18.01.2018

 - 

Jaké jsou šance Miloše Zemana obhájit svůj prezidentský post? A má šanci Andrej Babiš sestavit ...

JIHOČESKÝ KRAJ
Zimola: Do vlády s Babišem by mohly jít jedině osobnosti s vysokým morálním kreditem, za kterými je vidět práce. Například Mrvka, Vícha či Martínek ...
 

02.11.2017

 - 

Kde udělala ČSSD chybu? Jak hodnotí vládu B. Sobotky? Měla by ČSSD zůstat v opozici nebo jít ...

PARDUBICKÝ KRAJ
ČESKÁ TŘEBOVÁ: Výstavba tenisové haly pokračuje, byla vztyčena ocelová konstrukce
 

17.01.2018

 - 

ČESKÁ TŘEBOVÁ - Zatímco na konci loňského listopadu byla v areálu Tenisového klubu Česká Třebová ...

JIHOMORAVSKÝ KRAJ
BRNO: Strojírenský veletrh představil i nejmodernější lasery
 

13.10.2017

 - 

PR reportáž. Nejmodernější strojírenské lasery, ale také unikátní spolupráci s americkou ...

ZPRÁVY Z KRAJŮ ČR

 
 
 
 

 

 

 

 
 

PROGRAM RT

Po
Út
St
Čt
So
Ne
 

 

17:00   
Valašsko  - redakce RT Valašsko
17:20 Strakonice - STTV
17:40 Ostravsko - Fabex TV
18:00 Zlínsko a jižní Morava - TVS
18:20 Karlovarsko - TV Západ
18:40 Olomoucko - TV ZZIP
19:00 Rozhovor s...
19:20 Východní Čechy - OIK TV
19:40 Ústecký kraj - RT Ústecko
20:00 Styl Tip - nový pořad o životním stylu
20:20 Liberecko - TV RTM plus
20:35 Mapa úspěchu
20:40 Dokument

Program se opakuje vždy po 4 hodinách

FACEBOOK

 

NEWSLETTER

Čerstvé zprávy k vám do pošty chodí každý den pečlivě vybírané jen podle vašich požadavků...

 

Váš e-mail

 
Souhlasím se zasíláním zpráv dle vlastního výběru

Všechny zprávy z regionu

 
  
zpravodajství
sport
kultura
doprava
ekonomika
cestování
vzdělání
černá kronika
FOTOGALERIE
 
 
 
 

Tel.: 777 644 118 |  e-mail: info@regionalnitelevize.cz  |  RSS
Portál je registrován u RRTV. Jakékoliv užití obsahu je bez souhlasu www.regionalnitelevize.cz zakázáno.

©2010 - 2012 Regionální televize & Nowonet media, s. r. o. | žaluzie, rolety, markýzy

 
 
TOPlist