VYSÍLÁME NA SATELITU ASTRA 3B (Skylink) a u dalších operátorů. Více zde.

 
 

facebook youtube rss

 
 
 

MARTINICE: Memoriál Jana Papouška

02.07.2015

Autor: Equi TV

 

V dnešním dílu Jezdeckého magazínu EquiTV se podíváme do Martinic, kde se konal již desátý ročník Memoriálu Jana Papouška. Druhá část magazínu je věnovaná hodnocení první poloviny sezony Českého skokového poháru, včetně pohledu současného lídra seriálu Marka Kluse a manažera marketingu a obchodu Českého skokového poháru – Martina Pecky.

 

Jubilejní desátý ročník Memoriálu Jana Papouška probíhal od středy 24. do neděle 28. června ve středočeských Martinicích u Březnice a jako obvykle přilákal velké množství jezdců i diváků. My vám s kamerou přinášíme souhrn toho nejzajímavějšího nejen z absolutního vrcholu závodů, ale také z dalších soutěží finálového dne. 

 

V neděli předcházela samotnému memoriálu soutěž s výškou překážek 130 centimetrů, která byla zakončením túry nazvané Pavo Cup. Sedmnáct dvojic, které překonaly základní kurz bez zaváhání, se o prvenství rozeskakovalo. Čistou jízdou a časem 45,42 si zajistil třetí místo Jiří Luža a Zento-S. O více než sekundu rychlejší a taktéž bezchybný byl v rozeskakování Jiří Papoušek. V sedle klisny La Charlotte se tak radoval z druhého místa. Nejlépe se všech si vedla Michaela Šínová. Nejen, že na překážkách s koněm Dutchi Rangune nechybovala, ale čas Jiřího Papouška překonala ještě téměř o sekundu. Dojela si tak pro vítězství v druhé nejobtížnější soutěži dne.

 

U Michaely Šínové ještě na chvíli zůstaneme. Martinické závody jí totiž vyšly naprosto skvěle. V nedělním programu totiž vybojovala prvenství také ve finálové soutěži Veidec Cupu s výškou překážek do 120 centimetrů. Všechny své soupeře porazila v napínavém rozeskakování tentokrát s klisnou Grace Frederica.

 

Nejtěžším kláním celých závodů byl dvoukolový Memoriál Jana Papouška. Do druhého kola soutěže s překážkami vysokými 145 centimetrů postupovalo patnáct nejlepších dvojic z kola prvního. Jako jedna z bezchybných postoupila i loňská vítězná dvojice – Kamil Papoušek a Bel Canto Hradiště. V druhém kole však po chybách vzdali, což pro ně znamenalo konečnou patnáctou příčku. Jednu chybu z prvního kola si do další jízdy přinášel Jan Chýle na koni Cool Paradise. Čtyři trestné body mohou být v dvoukolové soutěži zanedbatelné, ale Jan Chýle přidal v druhém kole ještě tři chyby a dokončil tak na dvanáctém místě. Jednu chybu měl po první jízdě na kontě také Jan Štětina s desetiletým Casanovou-S. V další části soutěže shodil ještě dvakrát a za celkových dvanáct trestných bodů mu připadla desátá příčka. Naprosto stejný průběh měly i jízdy Ladislava Arienta s Apollem 6. První část absolvoval s jedním zaváháním, druhá jízda přinesla další dvě. Rozhodl tedy čas z prvního kola a ten byl lepší, než v případě Jana Štětiny, takže Ladislav Arient bral deváté místo. 

 

Jedním z jezdců, kteří vstupovali do druhé poloviny memoriálu s čistým štítem, byl Vladimír Tretera. V sedle své letošní jedničky Quentina 6 však v druhém parkuru dvakrát chyboval a musel se spokojit s konečnou osmou příčkou. Aleš Opatrný se dostal do nejlepší patnáctky s dvěma koňmi. S klisnou Berlinou ve druhém kole ani jednou nezaváhal. Měl ovšem jednu chybu z kola prvního a čtyři trestné body v kombinaci s časem z první jízdy znamenaly sedmou pozici ve výsledkové listině. Jezdců, kteří zatížili v prvním parkuru své konto jednou chybou, byla celá řada. Mimo jiné i Marek Klus s Cradem von Wichenstein přicházel napodruhé do kolbiště se čtyřmi trestnými body. Druhou jízdu zvládl bez shození a usadil se na šestém místě. Konečná pátá příčka patřila opět dvojici s celkovým počtem čtyř trestných bodů. Kamil Papoušek, který v memoriálu svého otce sedlal hned tři koně, chyboval s Centisimem v prvním kole. To druhé již bylo bezchybné. 

 

Také dvojice Ludvík Jandourek a Good Girl si počínala stejně. První jízda proběhla s jednou chybou, v druhé už nezaváhali a v celkovém součtu tak inkasovali čtyři body. Čas prvního kola 74,82 zajistil této dvojici umístění těsně pod stupněm vítězů. Mezi nejlepší trojicí se rozhodovalo v rozeskakování. Celkem tři jezdci totiž nechybovali ani v jednom ze dvou kol. S jedním ze svých svěřenců Lasinkem Z se podíval do rozeskakování i Kamil Papoušek. Nakonec se neubránil dvěma shozením a obsadil třetí řádek výsledkové listiny. Nikola Bielíková s Carthinjem dokázala taktéž překonat oba parkury čistě a ani v rozeskakování nešla k zemi žádná z bariér. Důležitý byl tedy dosažený čas, který měl v jejím případě hodnotu 53,41. Vše nakonec záleželo na tom, jak se s rozhodujícím kurzem popasuje Aleš Opatrný, o němž je známo, že má nervy ze železa a pokud je třeba, umí krátit trať kdekoliv je to možné. A to také Aleš Opatrný v sedle Wallyho v Martinicích předvedl. Neshodil ani jednou a dosáhl času 47,38, tedy o více než šest sekund lepšího výsledku než druhá Nikola Bielíková. Mohl se tak radovat ze suverénního vítězství v Memoriálu Jana Papouška.

 

Český skokový pohár, který je také často nazýván extraligou parkurového skákání, má za sebou první polovinu sezony. A to je důvodem ke krátké rekapitulaci nejdůležitějších momentů prvních šesti kol uskutečněných od dubna do června.  

 

Prvním kolem otvírají seriálovou sezonu vždy Martinice. Tam vybojoval maximální počet bodů do žebříčku Vladimír Tretera s Quentinem 6. Jako jediný ze všech dvojic nechyboval v základním kole ani ve finále. V dalších závodech přidal jedno čtvrté a jedno šesté místo a momentálně figuruje na třetí příčce pohárového bodování. Průběžnou druhou pozici zaujímá aktuálně Rudolf Doležal. Ten se sice nemůže pochlubit žádným prvenstvím v rámci Velkých cen, ale je pravidelným finalistou. Po jednom druhém, jednom třetím a několika dalších umístění v desítce nejlepších je nyní jen šest bodů za vedoucím jezdcem. Premiérový pohárový závod zažily Němčice u Kolína. Koncem května se tam totiž přesunula Velká cena Kolína, která několik předešlých let hostovala na ptýrovském kolbišti. V hlavní soutěži zvítězila po dvou bezchybných jízdách Barbora Tomanová na klisně Sorceress. V průběžném bodování poháru jí po polovině sezony patří čtvrté místo. Tropické horko provázelo Velkou cenu Litomyšle. Celkem tři jezdci dokázali zajet čistě základní kolo i finále. Rozhodoval tedy finálový čas a ten měla nejlepší dvojice Jaroslav Jindra a Quentino Donth-M. Zkušený Jaroslav Jindra si momentálně drží průběžné páté místo v žebříčku jezdců. Také dosud úřadující mistr České republiky z roku 2014 Jiří Hruška promluvil do bodování Českého skokového poháru. Vyhrál s klisnou Acoradií-MX i2M šesté kolo ve Frenštátě pod Radhoštěm a i díky druhému místu v Litomyšli má na kontě 27 bodů, což znamená aktuálně sedmou příčku. 

 

Nejúspěšnějším jezdcem první poloviny seriálové sezony je Marek Klus. Navazuje tak na loňský triumf, kdy vyhrál hořovické finále určené čtyřem nejlepším jezdcům z kvalifikací, kteří si mezi sebou střídají své koňské svěřence. Letos Marek Klus dosáhl již na dvě první pozice, a to ve Velké ceně Brna a Velké ceně Ostravy. Marka Kluse jsme proto požádali o zhodnocení dosavadního průběhu seriálu z jeho pohledu.

 

Kromě hodnocení z pohledu jezdce jsme se rozhodli vám také zprostředkovat názor jednoho z pořadatelů. Za Asociaci Český skokový pohár, složenou z dvanácti subjektů, které stojí za jednotlivými koly, nám poskytl rozhovor manažer marketingu a obchodu Českého skokového poháru – Martin Pecka.

 

Český skokový pohár vstoupí do druhé poloviny sezony 2015 již 24. července, kdy odstartuje Velká cena Opavy. Bude to výjimečná událost, jelikož kolbiště v Kateřinkách se otevře po rozsáhlé rekonstrukci. EquiTV u toho určitě nebude chybět!

 

POZVÁNKY ZA KOŇMI

Od pátku 3. do neděle 5. července můžou všichni příznivci všestrannosti zamířit do Koles u Kladrub nad Labem, kde se koná další z kol 50. ročníku seriálu Zlatá podkova. Kromě nejobtížnější dvouhvězdové Zlaté podkovy uvidí diváci i další soutěže, které jsou se seriálem neodmyslitelně spjaty. – Jsou jimi Stříbrná a Bronzová podkova, Soutěž nadějí i všestrannost pony.

 

První červencový víkend ožije znovu také areál TJ Slovan Frenštát pod Radhoštěm, kde bude v neděli předána první letošní sada medailí mistrům republiky. Frenštát totiž hostí mistrovství České republiky ve voliži. Pokud nemáte možnost zavítat do Beskyd osobně, ale nechcete si nechat ujít zážitek z nejlepších voltižních jízd, můžete sledovat finálové soutěže ŽIVĚ na webu naší internetové televize EquiTV.cz, a to v neděli 5. července od 9.00 hodin.

 

No, a jestli máte již v plánu něco jiného, tak si alespoň pusťte příští čtvrtek večer další díl Jezdeckého magazínu EquiTV. Voltižní mistrovství republiky v něm určitě nebude chybět. Na viděnou! 

 

Fotogalerie

 
 

 
 

ČRO Liberec - Turnovsko

DOPORUČUJEME

Pospíchej pomalu - jízda v protisměru
ZLÍNSKÝ KRAJ

Pospíchej pomalu - jízda v protisměru

25.10.2019 - Jízda v protisměru na dálnici je považována za jeden z nejzávažnějších dopravních přestupků. Hrozí za něj odebrání 7 bodů, sankce až 10.000 korun a zákaz řízení motorových vozidel ...
 

Pospíchej pomalu - únava za volantem
ZLÍNSKÝ KRAJ

Pospíchej pomalu - únava za volantem

21.10.2019 - Až 20% dopravních nehod má podle odborníků na svědomí únava. Mikrospánek přitom nikdy nepřichází zčista jasna. Prvními signály jsou ospalost a zhoršená koncentrace. Spousta řidičů ...
 

Pospíchej pomalu - zipování
ZLÍNSKÝ KRAJ

Pospíchej pomalu - zipování

16.10.2019 - Už téměř dvacet let platí na českých silnicích pravidlo zipování. Řada řidičů jej ale stále neumí používat. Nesprávné zipování přitom zbytečně narušuje plynulost silničního ...
 

DALŠÍ ZPRÁVY Z RUBRIKY

 
REGIONY: Hlavní zprávy 19.2.2020
 

19.02.2020

 - 

Pražská záchranka má nové speciální vozy, Středočeský kraj podpoří včelaře v boji proti ...

REGIONY: Hlavní zprávy 13.2.2020
 

13.02.2020

 - 

Zlín plánuje výstavbu nových bytů, Budoucí přístav v Hodoníně dostává jasnější obrysy, ...

REGIONY: Hlavní zprávy 6.2.2020
 

06.02.2020

 - 

Praha chce scelit pozemky významných lokalit, Dobrovolniků v Dobrocentru není nikdy dost, Veřejnosprávní ...

REGIONY: Hlavní zprávy 4.2.2020
 

04.02.2020

 - 

Nedostatek praktických lékařů v Chebu je kritický, Rodinám dětí s autismem pomůže sdílení ...

REGIONY: Hlavní zprávy 23.1.2020
 

23.01.2020

 - 

Zlínská porodnice získala speciální novorozenecké resuscitační lůžko,  Brno chystá vyhlásit ...

REGIONY: Hlavní zprávy 15.1.2020
 

15.01.2020

 - 

Kapsáři v Brně své oběti objímají, Středočeský kraj plánuje přílakat více turistů, V Ostravě ...

REGIONY: Hlavní zprávy 14.1.2020
 

14.01.2020

 - 

Středočeští záchranáři hodnotili minulý rok, Brno iD přinese v roce 2020 nové možnosti, Další ...

REGIONY: Hlavní zprávy 7.1.2020
 

07.01.2020

 - 

Rok 2020 bude ve Střdočeském kraji ve znamení dopravy, Brno má návrh nového územního plánu, ...

REGIONY: Hlavní zprávy 19.12.2019
 

19.12.2019

 - 

Středočeská hejtmanka bilancovala a plánovala, Nový jízdní řád provázely problémy i na Uherskohradišťsku, ...

Zobrazit další zprávy

 

OKRESY 

PŘÍBRAMSKO

 
 
 
 

 

 

 

 
 

PROGRAM RT

Po
Út
St
Čt
So
Ne
 

 

17:00   
60 minut - Hlavní zprávy
17:20                - Rozhovor s...
17:40                 - Potraviny z domoviny
18:00 Zlínsko a jižní Morava - TVS
18:20 Karlovarsko - TV Západ
18:40 Olomoucko - TV ZZIP
19:00 Valašsko - RT Valašsko
19:20 Lipnožurnál + Jihočeské minuty
19:40 Ústecký kraj - RT Ústecko
20:00 Ostravsko - TV Fabex
20:20 Liberecko - TV RTM plus
20:40 Strakonicko - STTV

Program se opakuje vždy po 4 hodinách

FACEBOOK

 

NEWSLETTER

Čerstvé zprávy k vám do pošty chodí každý den pečlivě vybírané jen podle vašich požadavků...

 

Váš e-mail

 
Souhlasím se zasíláním zpráv dle vlastního výběru

Všechny zprávy z regionu

 
  
zpravodajství
sport
kultura
doprava
ekonomika
cestování
vzdělání
černá kronika
FOTOGALERIE
 
 
 
 

Tel.: 777 644 118 |  e-mail: info@regionalnitelevize.cz  |  RSS
Portál je registrován u RRTV. Jakékoliv užití obsahu je bez souhlasu www.regionalnitelevize.cz zakázáno.

©2010 - 2012 Regionální televize & Nowonet media, s. r. o. | žaluzie, rolety, markýzy

 
 
TOPlist